Nasze usługi

SoftMaster Doradztwo Komputerowe już od 1994 roku dostarcza dużym i małym firmom profesjonalnego wsparcia informatycznego na zasadach outsourcingu IT.

Kierując się naszą misją, wszystkie działania dopasowujemy do rodzaju, potrzeb i życzeń naszych klientów.

Systemy zarządzania firmą

Doradztwo i wdrożenie oprogramowania do obsługi firm, programów handlowych i produkcyjnych, kosztorysów.

Urządzenia fiskalne

Doradztwo oraz sprzedaż, fiskalizacja i serwis wraz z wsparciem dla urządzeń fiskalnych

Usługi informatyczne

Stała opieka informatyczna, pogotowie i doradztwo, archiwizacja danych, kompletacja sieci i sprzętu sieciowego.

Sprzęt i oprogramowanie

Doradztwo oraz sprzedaż sprzętu i oprogramowania IT różnego zastosowania. 

O systemie RPP możesz przeczytać tutaj

Systemy zarządzania firmą

Poniższe systemy stanowią wybrane pozycje z listy oprogramowania, które nasza firma posiada w ofercie i od 1994 roku z powodzeniem sprzedaje, wdraża i nadzoruje u Klientów. Nasze doradztwo i specjalistyczne konsultacje pozwalają dostosować oprogramowanie do potrzeb specyfiki działania ich firm.

W swojej ofercie posiadamy:

 • gSystemy zarządzania firmą
 • Oprogramowanie finansowo-księgowe
 • Programy handlowe / usługowe
 • Kosztorysowanie - WINBUD

Aktualnie, w ramach zintegrowanych systemów informatycznych klasy ERP/MRP do zarządzania firmą, dominującą pozycję zajmuje oprogramowanie firmy Digitland, której jesteśmy autoryzowanym przedstawicielem w ramach systemów DIGITLAND ENTERPRISE.

Alternatywą dla powyższego systemu Digitland jest pakiet oprogramowania Comarch OPTIMA będący bardzo popularnym i prostym w obsłudze programem do prowadzenia firmy zarówno w wersji stacjonarnej jak też Online (w chmurze).

W naszej ofercie posiadamy także program do kosztorysowania WINBUD KOSZTORYS.

Usługi informatyczne

„Doradztwo komputerowe” – drugi człon nazwy naszej firmy, od lat jest podstawowym wyznacznikiem w działaniach SoftMaster. Określa ono sposób i styl obsługi naszych klientów. Sprawia, że chociaż każda z firm wykorzystuje podobne platformy sprzętowe, lub zbliżone środowiska programowe, to oczekuje i wymaga indywidualnego podejścia. Do nas należy dbałość, aby tak pojmowane „doradztwo” było właściwą realizacją oczekiwań klientów.

W swojej ofercie posiadamy:

 • Stała opieka informatyczna
 • Pogotowie informatyczne
 • Archiwizacja online | MS Azure
 • Kompletacja sprzętu i sieci komputerowych
W ramach opieki informatycznej nasz Klient otrzymuje pełny pakiet informatyczny począwszy od konsultingu sprzętowego i programowego, poprzez etapy kompletacji sprzętu, instalacji sieci komputerowych, łączności LAN i WAN, aż po np. wdrożenie aplikacji finansowo-księgowej, świadczenie asyst technicznych i bieżących usług informatycznych wraz z pełną konserwacją sprzętowo-programową.
Usługi informatyczne w ramach „pogotowia informatycznego” są wszelkiego rodzaju usługami serwisowymi (z zakresu sprzętu i oprogramowania), doradczymi i szkoleniowo-wdrożeniowymi świadczonymi „od ręki” w siedzibie naszej firmy oraz u klienta.

Urządzenia fiskalne

Od 1995 roku jesteśmy Autoryzowanym Partnerem Handlowym firmy POSNET – lidera wśród producentów urządzeń fiskalnych w Polsce.
Z „dobrodziejstwa” ustawodawcy dział urządzeń fiskalnych rozrósł się do znaczącej grupy niezbędnego sprzętu handlowo-biurowego. Z kolei specyfika potrzeb klienta oraz różnorodność rozwiązań wpłynęły na zastosowany przez nas podział.

W swojej ofercie posiadamy:

 • Drukarki oraz kasy fiskalne
 • Akcesoria oraz materiały ekspoatacyjne
 • ZKompleksowe usługi fiskalizacji i serwisu
 • Oprogramowanie do obsługi fiskalnej firm
Drukarki fiskalne to urządzenia doskonale spełniające wszystkie wymogi fiskalne, współpracujące z komputerowym oprogramowaniem handlowym. Często są rozwiązaniem droższym, lecz pozwalającym „zapomnieć” o konieczności synchronizacji danych z komputerem, czy potrzebie zakładania nowych kodów PTU.
Kasy fiskalne charakteryzują się przede wszystkim możliwością samodzielnej pracy przy zachowaniu wymaganych norm fiskalnych. Duża rozpiętość cenowa kas wynikająca m.in. ze stopnia ich technologicznego zaawansowania przyczyniła się do ich podziału na: proste samodzielne kasy fiskalne oraz zaawansowane kasy systemowe do współpracy z komputerami.
Są uzupełniającym zapleczem pomocniczym dla pracy powyższych urządzeń. W chwili obecnej niezwykle trudno wyobrazić sobie efektywną pracę bez np. czytnika kodów kreskowych, szuflady na pieniądze, wagi elektronicznej itp.

Sprzęt i oprogramowanie

Od samego początku istnienia firmy SoftMaster Doradztwo Komputerowe profil usługowo-handlowy był jej priorytetem. Ten zakres działania w połączeniu z podstawowymi celami firmy, które mówią o dostarczaniu przedsiębiorstwom kompleksowych rozwiązań informatycznych dopasowanych do rodzaju ich działalności i potrzeb, określa zakres oferty sprzętowej.

W swojej ofercie posiadamy:

 • Zestawy komputerowe własne oraz markowe
 • Notebooki laptopy oraz akcesoria
 • Podzespoły oraz peryferia komputerowe
 • mOprogramowanie szerokiego zastosowania
Oferujemy zarówno kompletne komputery (gotowe zestawy lub przygotowane pod klienta) jak i ich podzespoły. Korzystamy z oferty sprawdzonych producentów, gwarantujących wieloletnie i bezproblemowe działanie (między innymi – Intel, AMD, Gigabyte, MSI, Samsung, GoodRam).
Poza komputerami stacjonarnymi, w naszej ofercie znajdują się również notebooki / laptopy renomowanych marek, wraz z pełną gamą akcesoriów (między innymi – HP, Toshiba, Lenovo, MSI, Sony, Asus).
Oprócz samych zestawów komputerowych oferujemy również peryferia oraz osprzęt sieciowy i biurowy. Wśród nich znajdują się drukarki, monitory, serwery czy osprzęt sieciowy (między innymi – HP, OKI, Brother, LG, Samsung, Benq).
Nasza oferta nie kończy się na sprzęcie informatycznym. Naszym klientom proponujemy w pełni legalne oprogramowanie, skupiając się na systemach operacyjnych, aplikacjach biurowych czy programach antywirusowych.

Skontaktuj się z nami…

(+48) 32 202 33 95 wew. 500

biuro@softmaster.pl

Katowice, ul. Rolna 43C

Poniedziałek – Piątek: od 8:30 do 16:00

…lub wypełnij formularz

Umów się na wizytę, złóż zapytanie ofertowe, zadaj pytanie.
Odpowiemy niezwłocznie!