Oferujemy:kasy fiskalne,serwis komputerowy,usługi informatyczne,pogotowie komputerowe,oprogramowanie na terenie miast:katowice,sosnowiec,chorzów,katowice,śląsk

Zainstaluj flash playera w nowszej wersji


Kompletacja i sieci komputeroweWe współczesnej działalności przedsiębiorczej sieci komputerowe są standardem. Częściami składowymi sieci komputerowej są m.in:
 
• okablowanie
 
• oprogramowanie sieciowe i operacyjne
 
• osprzęt sieciowy
 

 
Okablowanie strukturalne
 
Okablowanie strukturalne w największym skrócie to fizyczny system kablowy, z założenia niezależny od zastosowanego osprzętu aktywnego, umożliwiający realizację większości usług i aplikacji budynkowych. Najczęściej, pojęcie to rozumiane jest jako integracja w jednej strukturze kablowej, najpopularniejszych systemów, takich jak system telefoniczny i system komputerowy. Oprócz wyżej wymienionych w strukturze pojawić się mogą także: dedykowana sieć zasilająca, telewizja przemysłowa, rejestracja czasu pracy czy też kontrola dostępu.
 
Okablowanie strukturalne stanowi pierwszą (fizyczną) warstwę środowiska systemów teleinformatycznych. Stąd bardzo ważny jest jego odpowiedni dobór, aby wybrane rozwiązanie było niezawodne i najlepiej współpracowało z systemem sieci komputerowych i systemem sieci telekomunikacyjnych. Mając na uwadze istotność okablowania strukturalnego opieramy się na sprawdzonych już, produkowanych w Niemczech komponentach i rozwiązaniach firmy KRONE.
Koncern KRONE to uznany na świecie lider w dziedzinie technologii telekomunikacyjnych i teleinformatycznych. Unikalnym rozwiązaniem, któremu KRONE zawdzięcza swój sukces, jest technika szybkiego łączenia LSA-PLUS. Jako specjalistyczne przedsiębiorstwo w branży kablowych technologii sieci telekomunikacyjnych i sieci danych, niemiecka firma oferuje kompletny zakres komponentów połączeniowych i dystrybucyjnych, od głównej przełącznicy do stanowiska pracy, zarówno dla sieci publicznych, jak i prywatnych. Produkowany przez KRONE osprzęt znany jest dziś w ponad 150 państwach, a w 120 z nich stał się przyjętym standardem.
 
Podstawową grupą produktową, na której my jako firma SoftMaster opieramy rozwiązania jest: system okablowania strukturalnego KRONE PremisNET. Jest to nowoczesne rozwiązanie z zakresu rozwiązań przesyłania danych i głosu w budynkach użyteczności publicznej. PremisNET to system kompletny i komplementarny: w skład niego wchodzą m.in. elementy kategorii 5 oraz kategorii 6 w częstotliwości 300MHz, jak również kompletny system światłowodowy. A całość objęta jest 20-letnią gwarancją niezawodności firmy KRONE.
 
System okablowania strukturalnego projektujemy i wykonujemy z uwzględnieniem nadmiarowości sieci. Polega to na zapewnieniu dostatecznej, właściwie rozplanowanej liczby punktów przyłączeniowych. Przestrzeganie tej zasady daje znaczną elastyczność, gdyż zmiana lokalizacji poszczególnych urządzeń polega na prostym przełączeniu kabli w szafie rozdzielczej. Naturalny wzrost liczby urządzeń końcowych sieci nie wymaga ponownego instalowania lub modyfikacji sieci.
Inną zaletą okablowania, którą staramy się zapewnić z uwagi na funkcjonalność firmy jest ciągłość pracy całego systemu. Dzięki stosowanej topologii gwiazdy hierarchicznej (zwanej inaczej strukturą drzewiastą) wyłączenie jakiegokolwiek urządzenia z systemu, nie powoduje żadnych komplikacji w pracy innych użytkowników.
 
Kolejną zaletą jest niski koszt utrzymania, konserwacji i eksploatacji systemu, jak również wysoka odporność na zakłócenia, co pozwala na stosowanie bardzo dużych szybkości transmisji – do 300 MHz.
 
Dla właściwego, najbardziej optymalnego zaprojektowania i wykonania okablowania niezbędny jest odpowiedni sprzęt, doświadczenie i przeszkolenie. Tymi atutami dysponuje nasza firma. Nasi pracownicy zostali przeszkoleni w dziedzinie projektowania, montażu, pomiarów okablowania, przeszli praktyczne ćwiczenia.Drukuj   Wstecz   W górę